Utorok 25. 9. 2018

Vitajte na stránke Spojenej školy Hanušovce nad Topľou

„Ak sa má stať človek človekom, musí sa vzdelávať.“

Ján Amos Komenský

Novinky

• V pondelok 3. septembra sa aj na našej škole uskutočnilo dlho očakávané slávnostné otvorenie školského roka. Žiaci i učitelia sa vrátili po lete oddýchnutí a plní elánu. Naši prváci sa ešte len zoznamujú s novým prostredím, kolektívom a príležitosťami. Veríme, že zaháľať nebudú ani zvyšné ročníky a školský rok 2018/2019 sa ponesie v znamení pokoja, radosti a dosiahnutých cieľov.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

dva mesiace bezstarostných prázdnin ubehli ako voda. Veríme žiaci, že ste si prázdniny užili a počnúc pondelkom už začínajú pre vás školské povinnosti.

Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019 sa uskutoční 3. septembra 2018

• Prišiel posledný júnový deň a s ním aj záver školského roka. Pre niekoho bol náročný, pre niekoho menej. Nastal čas zhodnotiť naše celoročné snaženie. Každý z nás sa dnes mohol obzrieť za rokom svojej práce, zhodnotiť svoje úsilie a možno si aj uvedomiť, v čom musí na sebe ešte pracovať. Teraz nás čaká dvojmesačný oddych, aby sme načerpali nové sily do ďalšieho školského roka. Všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy prajeme príjemný oddych, veľa slnečných dní počas prázdnin a dovolenky. Uvidíme sa opäť v septembri!

• Príjemné popoludnie v krásnej prírode strávili žiaci školského klubu. Prešli sa okolitou prírodou, nazberali si lesné jahody a zahrali sa lúčne hry. Chutné opekané klobásky im zahnali hlad a v závere popoludnia ich potešila malá sladká odmena.

• Žiaci našej školy sa 15.6.2018 zúčastnili účelového cvičenia. V úvode si pozreli prezentáciu o civilnej ochrane obyvateľstva, mali možnosť navštíviť a prejsť krytom CO. Zaujímavá bola pre nich aj prednáška mladého dobrovoľníka Červeného kríža. Cestou na hasičskú stanicu sa oboznámili s prácou profesionálnych hasičov a stali sa účastníkmi cestnej premávky.

• Uplynulý týždeň si deti v ŠKD vyskúšali maľovanie bez štetcov a farbičiek. Šikovnými prstami vytvorili veselé a milé obrázky. Ako maliarsky stojan im poslúžil školský chodník. Ďalšou zaujímavou a zábavnou aktivitou bolo maľovanie na sklo. Zaváraninové poháre dostali nový šat a zmenili sa na kúzelné pestrofarebné dekorácie v triede. Veselé zážitky a pekné umelecké " dielka " spestrili popoludňajšie chvíle v školskom klube detí.

• Kopal raz jeden chudobný človek pri hradskej ceste priekopy. A neviem, ako sa stalo, ako nie, dosť na tom, že sám kráľ náhodou šiel po tej ceste a opýtal sa chudobného človeka:

„Povedz mi, akú máš mzdu na deň za túto ťažkú robotu?“

„No, ja mám na deň tri groše.“ odvetil mu chudobný človek.

Zadivil sa kráľ nad tým a opýtal sa ho, ako môže na tých troch grošoch vyžiť.

„Jaj, čoby len vyžiť, to by ešte bolo ľahko; ale ja z tých troch grošov prvý vraciam, druhý požičiavam a len na tom treťom sám žijem.“

• Akí sú šikovní majstri nám ukázali žiaci B variantu dňa 30 mája. Najprv si zopakovali známe remeslá a povolania, no nezľakli sa a zvládli aj náročnejšiu úlohu a to pribíjanie klincov v tvare srdiečka. Akciu sme zakončili výrobou motýľa z papiera, spojenou so sladkou odmenou.

• „Šikovné ruky“ je názov súťaže, v ktorej si zmerali sily žiaci druhého stupňa variantu A. O tom, akých šikovných žiakov máme na našej škole rozhodli nasledujúce disciplíny v tomto poradí :

1. pomenovanie pracovného a záhradného náradia

2. výroba vešiaka /pribíjanie klincov/

3. skladanie puzzle

4. prišívanie gombíkov

5. stolovanie – príprava stola

6. určovanie semien

7. pomenovanie profesií.

Ich výkony boli vyhodnotené a udelené prvé tri víťazné miesta.

• Na škole máme talent!

18.5.2018 sme spoločne hľadali skryté talenty našich žiakov, ktorí sa predstavili v speváckych, tanečných,športových a prednesových disciplínach. Ďakujeme žiakom za ich odvahu a odhodlanie vystúpiť so svojim číslom pred veľkým publikom. Ich výkony hodnotila porota v zastúpení p. Kiňovej, p. Muchu a p. zástupkyne Peterovej, ktorí udelili dve ceny poroty a prvé tri víťazné miesta. Talent školy sme ukončili netradične a s veľkou radosťou, a to vypustením heliových balónom s prianiami žiakov.

Novinky

• Spojená škola Hanušovce nad Topľou