Rada školy

Výročná správa

Rada školy pri Spojenej škole Kukorelliho 552,09431 Hanušovce nad Topľou

Výročná správa o činnosti Rady školy za rok 2018

Rada školy pri Spojenej škole v Hanušovciach nad Topľou svoju činnosť uskutočňovala v súlade s platnými právnymi predpismi a štatútom rady školy.

V roku 2018 sa uskutočnili všetky plánované zasadnutia, ustanovujúce zasadnutie a jedno mimoriadne zasadnutie.

Na svojom prvom zasadnutí v mesiaci február  rada školy prerokovala výsledky hospodárenia školy, návrh rozpočtu, bola oboznámená s plánom zasadnutí na nový rok a prednesená bola výročná správa za rok 2017.

V roku 2018 dňom 13.4.2018 sa skončilo funkčné obdobie rady školy pri SŠ, Kukorelliho552,Hanušovce nad Topľou, čím v súlade s § 25 ods.12 písm. a) zaniklo členstvo členov tejto rady školy. V súvislosti s touto skutočnosťou Okresný úrad Prešov ako zriaďovateľ poveril riaditeľa školy Mgr. Ľubomíra Mitráša, aby zabezpečil ustanovenie novej rady školy.

Na základe tohto poverenia boli uskutočnené voľby členov rady školy osobitne za rodičov, osobitne za pedagogických zamestnancov a osobitne za ostatných zamestnancov školy.

Zriaďovateľ školy delegoval delegačnými dekrétmi štyroch  zástupcov zriaďovateľa  do novozriadenej Rady školy pri Spojenej škole Hanušovce nad Topľou.

Zvolení členovia rady školy a delegovaní zástupcovia sa zišli na ustanovujúcom zasadnutí rady školy 17.4.2018. pod vedením Mgr. Ivety Peterovej.

Na tomto zasadaní za predsedu rady školy tajným hlasovaním bola zvolená Mgr. Svetlana Palpašová.

Po uskutočnených voľbách a podpísaní zápisnice z ustanovujúceho zasadnutia rady školy zriaďovateľom začala svoju činnosť nová rada školy v tomto zložení:

Delegovaní zástupcovia za zriaďovateľa:

1. Mgr. Bibiána Šabeková
  2. Bc. Helena Žilková
  3. Mgr. Miloš Križan
  4. Mgr. Tomáš Kolárik

Zástupcovia za pedagogických zamestnancov:

1. PaedDr. Mária Tirpáková

2. Mgr. Svetlana Palpašová

Zástupca za nepedagogických zamestnancov:

Iveta Kovalčíková

Zástupcovia za rodičov:

1. Monika Puľová

2. Edita Puľová

3. Iveta Horvátová

4. Lucia Horváthová

Nová rada školy na svojom prvom  stretnutí v mesiaci máj prerokovala návrh Štatútu rady školy, ktorý bol po zapracovaní pripomienok prijatý radou školy. Na tomto zasadnutí si prítomní zvolili podpredsedu rady školy, ktorým sa stala pani Iveta Kovalčíková.

Rada školy bola na tomto zasadnutí oboznámená aj s organizáciou nového školského roka 2018/2019.

Ďalšie zasadanie rady školy bolo mimoriadne zvolané v mesiaci jún,  z dôvodu prerokovania návrhu na počet tried prvého ročníka pre prijímacie konanie v školskom roku 2019/2020 pre Praktickú školu.

Posledné zasadnutie rady školy sa uskutočnilo v mesiaci október. Hlavným bodom programu bolo vyjadrenie sa k správe o výchovno - vzdelávacej činnosti. Prednesená správa bola pripomienkovaná v niekoľkých bodoch.  Po zapracovaní pripomienok do správy rada školy vydala k správe svoje stanovisko.

Na zasadnutiach rady školy bol stále prítomný ako pozvaný hosť riaditeľ Spojenej školy Mgr. Ľubomír Mitráš. Podľa požiadaviek a plánu jednotlivých zasadnutí informoval radu školy o vyššie uvedených skutočnostiach a celkovej činnosti školy.

V roku 2018 rada školy nedostala žiadny podnet na riešenie závažných skutočností vzťahujúcich sa k činnosti a problematike školy.

Rada školy nemá vlastný majetok, administratívnu činnosť zabezpečovala z vlastných prostriedkov školy.

Výročná správa plánu zasadnutí a činností rady školy za rok 2018  budú zverejnené na internetovej stránke Spojenej školy v Hanušovciach nad Topľou.

Hodnotiacu správu za rok 2018 vypracovala Mgr. Svetlana Palpašová.

V Hanušovciach nad Topľou 6.2.2019

• Spojená škola Hanušovce nad Topľou